عبرت!

می دانیم که در دوران رژیم محمدرضا پهلوی (شاه مدفون ) جمعی از وعاظ بزرگ ، ممنوع المنبر بودند (یعنی حق نداشتند منبر بروند) یکی از این وعاظ محترم ، حضرت حجۀ الاسلام والمسلمین آقای محمدتقی فلسفی (دامت تاءییداته ) بود.

یکی از موثقین ، مطلبی در این رابطه نقل کرد، که خلاصه اش چنین است :
((یکی از علماء از طرف مرحوم آیت اللّه العظمی بهبهانی (ساکن اهواز) نزد دکتر اقبال (رئیس شرکت نفت آن روز) رفت ، و با او در مورد آزاد شدن منبر آقای فلسفی صحبت کرد، او جواب داد (این موضوع مربوط به اجازه شخص شاهنشاه است ))، بنا بر این شد که دکتر اقبال در این ارتباط با شاه صحبت کند.
وقتی که دکتر اقبال جریان را به شاه گفته بود، شاه چنین پاسخ داد: ((فلسفی دیگر در این کشور مرد)) (یعنی دیگر تا من زنده ام فلسفی نباید منبر برود، و تصور می کرد که آقای فلسفی دیگر پیر شده و زودتر از او می میرد، پس فلسفی دیگر تا آخر عمر نباید منبر برود).
ولی دیدید که شاه جنایتکار چگونه - آنهم در خارج از کشور - مرد و دفن گردید، ولی حضرت آقای فلسفی منبر می رفتند و مردم از بیانات پرفیضش بهره مند می شدند. فاعتبروا یا اولی الابصار.

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
ایمان

منظورم قسمت نظراتشه این بنده خدا گویا با نظر تشیع در خصوص خلفای سه گانه موافق نیستند و در خصوص ائمه هم ... خودتان یه سر بزنین و با دقت بخونین من از ترس اینکه باعث گمراهی کسی شوم کلا نظراتشون رو هم از وبلاگم حذف میکنم خداوند همه ما رو به راه راست هدایت کنه